Profesionalni prvenecV argentinski Primeri División za Independiente pri starosti 15 let 35 dni
PoložajNapadalec
Trener / mentorRicardo Bochini
Recardo Bochini
Zapisi (glavni)• 5. julija 2003 je postal najmlajši nogometaš, ki je debitiral v argentinski Primeri v starosti 15 let in 35 dni.
• Agüero je v svetovnem pokalu FIFA U-20 leta 2007 dosegel 6 golov in na turnirju osvojil zlati čevelj. Dobil je celo 'zlato žogo' za najboljšega igralca turnirja.
• V sezoni 2010-11, ko je igral za Atlético Madrid, je proti Mallorci dosegel prvi hat-trick v karieri.
• Igra za klub Premier League Manchester City V 152 nastopih je dosegel 105 golov, imel je najvišje razmerje med goli in minuto v zgodovini Premier League tekmovanja od njegove ustanovitve leta 1992, v povprečju po en gol na 109 minut.
• Je skupni rekorder, saj je tudi najhitreje dosegel največ strelcev na eni sami tekmi Premier League, pet golov v 23 minutah 34 sekundah tekme.
• Je najvišji južnoameriški strelec v zgodovini Premier League.
• Leta 2015 je Copa America v San Juanu proti Boliviji dosegel prvi mednarodni hat-trick ob zmagi s 5: 0.
Prelomnica v karieri• Ko je leta 2007 postal najboljši strelec in najboljši igralec turnirja v svetovnem pokalu FIFA U-20.
HobijiPoslušanje glasbe Cumbia
PolemikeV svoji karieri v Atlétiku je 14. oktobra 2006 z Recreativo de Huelvo z rokami dosegel zmagoviti gol, kar je bil le drugi zadetek za klub.
Najljubše stvari
Najljubša hranaArgentinski žar
Dekleta, družina in še več
Zakonski statusLočen leta 2012 po štirih letih skupaj z Gianinno Maradona.
Giannina Maradona in Sergio Aguero s sinom
Zadeve / DekletaKarina Tejeda (2014)
Karina Tejeda
ŽenaGianinna Maradona (Ločena leta 2012)

• Ali Sergio Agüero pije alkohol?: Da
  • Vzdevek Sergio je Kun, ki je prikazan na njegovi srajci, so mu dali njegovi stari starši iz Sergiovega najljubšega televizijskega programa Kum-Kum.
  • Leonela Messija je v svoji avtobiografiji 'Born to Rise' opisal kot brata.

Sergio Aguero z Leonelom Mesijem

• Agüero ima na notranji strani desne roke vtisnjeno tetovažo.
  • Agüero velja za enega najboljših napadalcev na svetu. V svoji nogometni karieri je dosegel več kot 200 golov.
  • Argentini je pomagal osvojiti zlato medaljo leta 2008 na olimpijskem Pekingu proti Braziliji s 3: 0, v kateri je Agüero dosegel dva zadetka.
  • Je najmlajši igralec, ki je v nogometu debitiral pri starosti 15 let in 35 dni, s čimer je podrl rekord, ki ga je prej imel Diego Maradona.
  • Z Giannino Maradono (hčerko Diega Maradone) se je naselil leta 2009. Vendar se je par ločil leta 2012. Imata sina Benjamina.
  • Po 44 letih je z golom Agüera Manchester City leta 2011 osvojil svoj prvi naslov prvaka.